Herní novinky

Atone kombinuje vektory, severskou mytologii a rytmické hry

2018-06-01 (11:38)

Pár let zpátky jsme měli přebytek her se zombíky a mutanty, teď svou vlnu slávy zažívá severská mytologie a Vikingové. Vikings: Wolves of Midgard, God of War, Expeditions: Viking… a to jsem jen vybrala namátkou pár titulů, na které jsem si zrovna vzpomněla. Občas se ale najde hra od nezávislých tvůrců, kteří na věc nahlíží z trochu jiného, neotřelého úhlu. A tak asi vzniklo Atone.
více..

Space Hulk: Tactics ukazuje, jak má vypadat digitální deskovka

2018-06-01 (10:35)

Jakožto zapálený deskovkář mám několik smutných restů a Space Hulk je jedním z nich. Před pár lety se objevila již čtvrtá edice této monstrozity, ale vydavatelství Games Workshop bohužel neprosazuje cenovou politiku šetrnou k vaší peněžence. Kusů bylo málo a začínaly nad třemi tisíci. Dnes hra v bazarech cenovskou sahá ještě mnohem výš. Případnou pátou edici si už určitě nenechám ujít, do té doby ...
více..

Čerstvě oznámený Assassin’s Creed Odyssey vás zavede do Řecka

2018-06-01 (08:35)

Nečekali jste nástupce loňského Assassin’s Creed Origins tak brzo? Inu, Ubisoft neztrácí čas a představil Assassin’s Creed Odyssey už teď. I když představil je v tomto případě silné slovo. Existence hry Ubisoftu nejdřív utekla skrze klíčenku, jen aby pak vývojáři dali na sociální sítě kratičké video s prvním záběrem a logem hry.
více..

Ancestors Legacy - recenze

2018-05-31 (19:00)

Je osmého června, léta Páně 793. Na kamennou podlahu dopadá zkrvavené bezvládné tělo, jehož ruka stále křečovitě svírá útlou modlitební knížku, a to i přesto, že mnichova lebka byla právě rozetnutá vedví těžkým úderem obouruční sekery. Opatství Lindisfarne v Northumbrii bylo právě zákeřně a nemilosrdně znesvěceno krvelačným nájezdem loupeživých pohanů ze severu. Bohatství jednoho z nejsvětějších ...
více..

Sony obšťastní předplatitele druhým XCOMem, Microsoft assassinskou plošinovkou

2018-05-31 (18:15)

Kdo by to byl čekal, že náš LongPlay tahové strategie XCOM 2: War of the Chosen má až takový dopad za hranicemi našeho státu. Jak se neodvratně blíží konec Vaškova snažení, v Sony se rozhodli poskytnout jeho zástupům fanoušků možnost prožít si podobný zážitek na vlastní kůži. Ale konec snění. Realita je samozřejmě trošku jinde, nicméně načasování je přesto perfektní.
více..

Konzole Atari VCS (dříve Ataribox) spustila crowdfundingovou kampaň. Na trh půjde za rok.

2018-05-31 (16:45)

Tak ten den skutečně nadešel. Nová konzole od Atari nazvaná Atari VCS právě spustila crowdfundingovou kampaň na IndieGoGo a zatím se zdá, že je o ní zájem. Nicméně jsou tu dva problémy, které mi dělají nepěkné vrásky na čele. Ale umím si představit, že pro milovníky nostalgie jde o opravdu žhavé zboží.
více..

Hardware Club #10: Monitory

2018-05-31 (15:31)

Monitor na hry. Někdo rád vysoké rozlišení, někdo zase rychlou obnovovací frekvenci. Jeden preferuje velký panel, ten druhý raději jemnější rastr. Kromě osobních preferencí ale existují i exaktní parametry, podle kterých můžeme oddělit zrno od plev.
více..

Severský gigant Nordisk Film koupil tvůrce Just Cause. Kromě majitele se nic nemění

2018-05-31 (14:40)

Peníze hýbou světem a herní byznys není výjimkou. Pokud patříte k těm šťastnějším, můžete si s jejich pomocí vyrobit další a další nadité kufříky a třeba si v nich i zaplavat jako Donald. Ten kačer samozřejmě. Dánská společnost Nordisk Film začala před časem rozšiřovat své obzory, a kromě filmů si posvítila i na severské společnosti produkující hry. Nyní se jí podařil opravdu významný zářez – ...
více..

GamesPlay - přežíváme ve Škodovce v českém survivalu Beware

2018-05-31 (13:30)

Dříve Driving Survival, dnes Beware. Unikátní česká automobilová survival hra má sice do vydání plné verze asi ještě daleko, ale autor hry Ondřej Švadlena vydal volně dostupnou demoverzi, ve které se dnes pokusíme přežít. Demo je sice zcela přiznaně neodladěné a nabízí jen kousek hry, ale hutnou atmosférou nešetří.
více..

5 GHz a 6/12 jader? Výroční procesor Intelu se objevil v obchodech

2018-05-31 (12:00)

Osmijádro s 16 vlákny Coffee Lake není pravděpodobně jedinou novinkou, kterou si Intel chystá do druhé půli roku 2018. Objevují se informace také ohledně speciálního šestijádra k výročí prvního mikroprocesoru x86, Intel 8086. Člověk by neuvěřil, že je to už 40 let. Zajímavostí nicméně je, že by se mělo jednat o první čip Intelu, který dosáhne taktu 5 GHz v továrním nastavení.
více..

« první ‹ předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ...  následující › poslední »